82-200 Malbork ul. Koszykowa 1
tel.: +48 55 272-12-10
fax: +48 55 273-27-47
e-mail: royal@royal.malbork.pl

 

SZYBY TERMICZNE

 

Zrównoważenie ilości i jakości światła w znacznym stopniu wpływa na komfort w każdej przestrzeni mieszkalnej. Izolacyjne podwójne szyby zespolone, przeznaczone są do zastosowania w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Zapewniają komfortowe światło dzienne dzięki doskonałej przepuszczalności światła (LT = 80%), niskiemu współczynnikowi odbicia światła (LR = 12%) i neutralnemu kolorowi. Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania energii słonecznej (SF = 63%) i dobrej izolacji cieplnej (Ug = 1,1 W/(m²K)), użytkownicy mogą zminimalizować koszty eksploatacji budynku i zaoszczędzić energię. Termoizolacyjna szyba jednokomorowa składająca się z dwóch szyb o grubości 4 mm pomiędzy którymi znajduje się ramka dystansowa o grubości 16 mm. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest mieszaniną argonu i powietrza.

Dwukomorowa izolacyjna szyba zespolona zbudowana jest z trzech tafli szkła, przy czym tafle zewnętrzne wykonane są z wysokowydajnego szkła niskoemisyjnego. Pozwala to uzyskać najwyższy poziom izolacji cieplnej (z niskimi parametrami wartości Ug=0,7–0,5 W/(m2.k)), a w konsekwencji znacząco obniżyć zużycie energii. Dwukomorowe szyby zespolone stosuje się głównie w budynkach charakteryzujących się minimalnym zużyciem energii (np. domy pasywne).

ZALETY:

  • Wygląd: neutralny, niski poziom odbicia światła.
  • Wyjątkowo korzystna wartość współczynnika Ug. Ponad dwukrotnie lepsza izolacyjność w porównaniu z tradycyjnymi jednokomorowymi szybami zespolonymi.
  • Zauważalne korzyści z wykorzystania ciepła słonecznego